DISKUSE

ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

OpenNTF přijímá platby

Vytisknout článek

Open source programy jsou pro vás k dispozici zdarma, ale to neznamená, že ve svém nadšení nemůžete nějakou tu korunu jejich autorům poslat. A aby to celé nebylo moc komplikované, přichází OpenNTF.org s usnadněním.


Je velmi potěšující, že mezi námi existují lidé, kteří si cení práce druhých i přesto, že tato je k dispozici zdarma. Ostatně zaplatit například za šablonu OpenNTF Mail, do které její autoři ve svém volném čase dostali všechno, co vývojáři Lotus roky ignorovali a považovali za bezpředmětné, je rozhodně chvályhodné. Šablona totiž výrazně zvyšuje užitnou hodnotu mailu na notesech a mnoha podnikům přinese nemalé úspory.

Hezký je i způsob, kterým celou záležitost vyřešili správci projektu OpenNTF. Prostě založili pro každý jeden projekt pod křídly OpenNTF účet v rámci platebního systému PayPal a přidali příslušnou ikonku na stránku projektu.

Pro neznalé doplním, že PayPal je největším internetovým platebním systémem, který vyrostl a ovlivňoval běh aukčního serveru eBay natolik, že firmu PayPal nakonec eBay pohltil. K používání PayPal není potřeba elektronický podpis ani žádné jiné nadbytečné technologie na straně zákazníků. A proč to všechno říkám? 1. ledna 2004 oslavíme první výročí platnosti Zákona o platebním styku, který fakticky zahubil platební systémy podobné PayPal - I Like Q, Direct Pay a Monetku. Smutné to výročí...


Autor: Emil Čelustka
Datum: 03.12.2003


Sdílet článek Seznam komentářů

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!


Související články:
» 

domBulletin - diskusní databáze zdarma

 (Notes/Domino R6, 08.01.2004)

» 

OpenNTF Mail je lepší

 (Notes/Domino R6, 30.05.2003)