DISKUSE
Jak omezit vkládání textu do textového pole z kláv... 
04.04.2024 13:55

HCL Domino na NAS QNAP (1)
20.02.2024 10:34

Vložení přílohy do dokumentu MS Word (3)
14.02.2024 20:54

Problěmy s diakritikou. (4)
06.02.2024 17:34

AI pomocnici 
15.01.2024 10:16

Export do pdf souboru (1)
12.01.2024 23:11

Agent přestává fungovat (1)
18.11.2023 06:42

RTF - Computed (2)
19.10.2023 13:00


ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Jak omezit replikaci a následně přijmout celé dokumenty?

Vytisknout článek

Potřebujete vyřizovat poštu na služební cestě a díky stavu výstavby 3G sítí máte k dispozici jen pomalé připojení přes GPRS. Nebo jste v zahraničí a nechcete zbytečně plýtvat přenesenými daty. Jaké jsou možnosti a úskalí?


Základem je nastavení replikace konkrétní databáze, v našem případě poštovní schránky. Stačí kliknout pravým tlačítkem na databázi a vybrat z lokálního menu Replication/Options for this Application... Na úvodní záložce Basic najdete oddíl How much will be replicated:


Možnosti nastavení asi není potřeba probírat jednotlivě. Z pull-down menu stačí vybrat volbu Partial Documents a nastavit si požadované limity. Osobně používám defaultní nastavení, které je na obrázku.

Pozor! Nastavení replikace je svázáno s Location dokumentem a LN zobrazují různá nastavení pro různé Location. To je výhodou, protože je možné si udělat dva velmi podobné Location dokumenty - já používám Internet a Slow Internet - a pro ně různé nastavení omezení replikace konkrétních databází.

Jak ukazuje následující obrázek, funguje to spolehlivě a přesně. Ikonkou s "přetrženým" papírem jsou označeny dokumenty, které nebyly do lokální repliky dotaženy celé:
 

Zkušenost říká, že drtivá většina velkých dokumentů jsou různé pozvánky na akce a ty na cestách nejsou potřeba. Pokud konkrétní dokument potřebuji celý, stačí ho dotáhnout pomocí funkce skryté na konci menu Actions/Retrieve Entire Document. Funkce dotahuje všechny vybrané dokumenty.
 


Problémy po návratu do kanceláře

Po návratu do kanceláře nebo do místa s dobrým připojením, kdy nás objem přenesených dat přestane trápit, změníme nastavení zpět. Opět pravý klik na databázi a výběr Replication/Options for this Application... a z pull-down menu vybrat Full Documents. Když jsem to použil poprvé, očekával jsem, že po replikaci systém dotáhne všechny částečně přijaté dokumenty i přílohy. Ale ouha! Zpětně se nedotáhne nic. Je třeba dokumenty podle ikony najít, označit a dotáhnout.

Praktikoval jsem to tak roky, až jsem zcela bez připojení potřeboval jeden starší dokument, který díky kdysi dočasnému omezení replikace nebyl kompletní a po návratu do kanceláře jsem ho prostě přehlédl a nedotáhl ručně. Situace, kterou možná znáte. Pídil jsem se po nějaké funkci, nastavení nebo jiném rozumném řešení a k mému překvapení IBM tuto situaci prostě přehlíží.


Jak elegantně přijmout všechny zkrácené dokumenty?

Jeden z nalezených článků zmiňuje existenci agenta, který zkrácené dokumenty najde a dotáhne. To ale znamená zásah do designu poštovní schránky a takové řešení není pro každého. Elegantnější řešení je přitom jednoduché. Stačí v databázi vytvořit pohled Create/View...
 

Já si ho pojmenoval Truncated Docs a do Selection conditions stačí doplnit formuli:

SELECT @IsDocTruncated

Potvrdit formuli a uložit tlačítkem OK. Vytvoření pohled je v mé poštovní schránce k nalezení mezi ostatními pohledy:
 

Pohled samotný po nezbytné indexaci obsahuje pouze zkrácené dokumenty:
 

Já s jeho pomocí našel všechny staré zkrácené dokumenty, které jsem ručně nedotáhl. Dotažení všech je pak hračkou. Ctrl + A, Actions/Retrieve Entire Document.

Autor: Emil Čelustka
Datum: 06.10.2011


Sdílet článek Seznam komentářů

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!


Související články:
» 

Replication dialog

 (Notes/Domino R6, 05.05.2005)

» 

Replikace dat - základní nastavení

 (Jak funguje..., 27.06.2003)

» 

Replikace dat - základní přehled

 (Jak funguje..., 20.05.2003)