DISKUSE

ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Komentáře ke článku "Jak rychle pracovat s dokumenty?"


cifra
05.09.2006 09:18
Zjooova
Tak to mam potom nejrychlejsi skripty v republice :-)

Ale vazne, v nekterych pripadech je to trosku srovnavani hrusek s jabkama.
Napr. srovnani Getdocumentbykey a nasledne prochazeni pohledu je neco jineho nez zpracovani kolekce, kterou dostanu po getalldocumentsbykey.

Docela by me zajimal vliv ruznych nastaveni pohledu na tyto veci. (vicenasobne hodnoty jako vice dokumentu apod.. - vim ze to je pomalejsi, ale o kolik?)

VZ
05.09.2006 10:13
A co obchodní hledisko? :-)
Z hlediska programátora je jistě pěkné mít co nejefektivnější (nejrychlejší) program. Ale obchodníci by mohli ocenit pomalejší řešení, které by jim umožnilo v budoucnu prodat zákazníkovi další produkty (např. nový HW, zrychlení aplikace v nové verzi, atp. :-)))

Mimochodem, na jaké verzi to testovali? Má na to nějaký vliv konkrétní verze LN? Je při používání těchto různých způsobů nějaký rozdíl např. mezi R5, R6, případně při použití DB2 v R7? Je možné, že by stejné metody měly v různých verzích odlišné výsledky?

Martin
06.09.2006 20:30
Verze a hrušky
Srovnávání jablek s hruškama to sice možná chvílemi je, ale programátoři občas jinak neprogramují, než že dělají marmeládu :) A co se týká verzí - myslím si, že mezi verzemi nebude takový rozdíl - tohle mi přijde celkem jako jádro systému, na které asi moc často nešahají (i když obnovování dokumentů na pozadí moožná znamená že ano)

Ondra
12.09.2006 10:15
clanky
Aby to nebylo jednoduché, tak je třeba ještě vzít v údahu i počet dokumentů (kolik je se hledá a hlavně v kolika se hledé)...

Celkem dobře je toto téma popsáno (včetně grafů) v člancích na developerWorks:

http://www-128.ibm.com/developerworks/lotus/library/notes7-application-performance1/index.html
http://www-128.ibm.com/developerworks/lotus/library/notes7-application-performance2/index.html