DISKUSE

ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Komentáře ke článku "Migrating from Microsoft Exchange 2000/2003 to Lotus Notes and Domino 7"


hex
04.04.2007 12:24
Zda se mi to?
Boze muj, opravdu existuje nekdo, kdo by chtel migrovat na Notesy?

VZ
04.04.2007 13:31
Účel
Takové příručky mohou vznikat ze dvou důvodů:
1. Někdo chce migrovat a potřebuje návod, jak na to
2. Někdo potřebuje, aby uživatelé MS Exchange migrovali na Domino a tohle je způsob, jak je přesvědčit

Na Domino určitě bude chtít migrovat každý, kdo si přečte celý ten Redbook a ještě Domino nezná/nepoužívá. :-)

Roman Vrzoň
04.04.2007 14:36
Častejšie je požadovaná opačná migrácia
Ja sa, bohužiaľ, stretávam skôr s opačnými požiadavkami na migráciu - z Domino na Exchange.

Emil Čelustka
06.04.2007 11:30
RE: Častejšie je požadovaná opačná migrácia
Nevím, v jakém oboru působíte, ale já jsem se s požadavkem migrace Domino -> M$ za posledních 10 let nesetkal ani jedenkrát. Vím jen o dvou případech společností, které byly koupeny svými konkurenty a kde nový vlastník prosadil svou. V obou případech uživatelé sami brzy přišli na to, že ikonky nejsou všechno. Možná na to někdy příjdete i vy...

Roman Vrzoň
10.04.2007 13:12
Re: Re: Častejšie je požadovaná opačná migrácia
Ja som Lotus Notes Developer, našou prioritou je vývoj pre komerčnú sféru a nie som obhajcom M$, keďže programujem v LN. Avšak v našej firme pôsobí aj MS skupina a tá už mala niekoľko zákaziek na mikráciu z LN na MS. To neteší ani mňa samého. :-(

Antonín Srbecký
10.07.2007 13:23
migrace Exch->Domino
Tak právě jsme výše uvedenou migraci úspěšně dokončili, ale nebyla to žádná slast. Binary Tree migration tools sice fungují, ale pro uživatele není výsledek nějak extra příjemný. Obecně lze říct, že největším problémem při celé migraci byli uživatelé a jejich neznalost.

Jiri Petricek
20.09.2007 16:34
směr migrace
je dán nejpíše potřebami mít dokonalejší Enterprise backoffice (MSExch -> LND) nebo akceptace marketingových slibů při současné degradaci elektronické komunikace ve firmě na pouhé mailování (LND -> MSExch)

-pao-
14.11.2008 19:40
Aha
> Jiri Petricek : Aha. Tak takhle se jmenuje ten očistec, ve kterém si stovky firemních uživatelů LN každodenně spouští ten pekelný slepenec zbastlený na bázi Javy, na který hezkých pár let IBM lepí v zásadě jen nový xicht, snažící se přiblížit dnešnímu standardu UI? Takže "enterprise backoffice" je ten support tým obíhající kanceláře a zjišťující proč to nefunguje, proč jsou poškozené databáze (často pak následně zreplikovány na server či naopak), proč korektně nefunguje spell checker, proč IBM neumí zapsat konfigureční soubor tak, aby po sobě ty cesty v neanglickém OS i přečetl. Zcela, či částečně nefunkční multiuser instalace, aplikace zapisující tam, kam nemá, mraky vynucených výjimek v zabezpečení. Linuxoví uživatelé, kteří to vzdávají, protože ani tam to nefunguje jak má a používající opět imap.

Tak takhle vypadá ten "enterprise computing". To to my si budeme raději "mailovat" ;-)

Analytik
03.02.2009 09:52
Jo, jo, jo
Jenom bych dodal - nic není jednostranné a nic není ani dokonalé.
Vše má své chyby.
Rozhodně mohu tvrdit, že ten slepenec co se zove Lotus Notes and/or Domino, je velmi dobrý slepenec.
Osobně se mi líbí více než-li ostatní slepence a je to dáno dlouholetou zkušeností a mírným nadhledem. Prostě je to tak trošku více než-li pošta a rozhodně se v tom dá dělat spousta automatizace mnoha úkonů, které kolegové musí vykonávat a mnohdy rutinně.

To, že někdo nemá popsané své vlastní procesy do Implementace notesů ve firmě je tragédie. Takové firmě nepomůže ani pozlacený mrkvosoft natož milion linuxových guruů. Vše se potom zdá neefektivní.

Inu, nikdo není dokonalý. ani já a nakonec ani Ty.

p.s.
problémy s cizojazyčnými cestami nemusí být problém IBM. Zkoušel jste někdy otevřít v české lokalizaci windows soubor: c:\řepa má bábu a táta má řepu\отчет жщ1 для.generální ředitel.xls?
Můžete být velmi překvapen.