Prezentace ze semináře o Workplace

Emil Čelustka, 31. března 2004, světNotes.cz

Nemohli jste se semináře Portál jako Dynamic Workplace zúčastnit? Máme pro vás prezentace ze semináře!

Včera se v atraktivních prostorách Břevnovského kláštera konal seminář Portál jako Dynamic Workplace. Semináře se zúčastnily dvě skupiny zájemců:


Mohu-li bez nahlédnutí do prezenční listiny odhadnout, obě skupiny byly přibližně stejně početné. To naznačuje nervozitu v řadách stávajících business partnerů orientovaných dosud převážně na produkty Lotus software. Zkoumají, cože to IBM chystá, do jaké míry Workplace ovlivní jejich podnikání a do čeho budou muset investovat. Naštěstí pro ně, je Lotus Workplace k mání stále jen v "prodejní betaverzi" označované jako verze 1.1. Univerzální odpověď na všechny nedostatky 1.1 zní: Workplace 2.0! Jenže betaverze dvojky je zpožděná a tak nebyla na semináři prezentována.

Z rozhovorů s účastníky semináře mám pocit, že podobných prezentací, osvěty, článků a diskuzí bude potřeba ještě mnohem, mnohem víc. Zatím se dá říci, že co člověk, to odlišný názor. Někteří Workplace předpovídají skvělou budouctnost a věští konec Lotus Notes jak je známe. Druzí argumentují obrovskou setrvačností miliónů stávajících zákazníků, z nichž zdaleka ne všichni produkty Workplace potřebují či chtějí. Jak to dopadne? Zdá se, že jednoznačnou odpověď na tuto otázku neumí dát ani sama IBM. S jistotou nám odpoví pouze následující měsíce či spíše roky.

PrezentaceNázev
IBMPortál jako Dynamic Workplace (13,5 MB - všechny přednášky IBM v jedné prezentaci)
AdHocCo spolu můžeme dokázat? (1,5 MB)
CleverbeeCleverbee software factory (0,8 MB)
EmpirePortál veřejné správy České republiky (0,8 MB)
ITSTIS - intranet řešení pro korporátní organizaci (0,6 MB)

Emil Čelustka