Začíná 20. výroční konference DNUG

Emil Čelustka, 11. května 2004, světNotes.cz

Dnešním dnem se rozbíhá hlavní program výroční konference Deutche Notes Users Group, které se účastní i Dr. Ambuj Goyal. Na konferenci bude oslavováno i 10. výročí existence DNUG.

Narozdíl od Česka a Slovenska jsou uživatelé produktů Notes v Německu velmi aktivní. DNUG byla založena v roce 1994 a mino jiné aktivity každý rok pořádá 2 konference. Členy DNUG je: 172 firem uživatelů, 33 vysokých škol, 145 IBM Business partnerů, 52 IT firem a 74 soukromých osob. A nejen to! Inspirací pro naše malé poměry může být i skutečnost, že IBM podporuje DNUG poskytnutím potřebných licencí Domino a Notes.

Ale vraťme se ke konferenci samotné. Ta začala již v pondělí tzv. dnem 0. a neveřejnými jednáními vedení DNUG. Dnes startuje prvním konferenčním dnem a hvězdou konference je Dr. Ambuj Goyal, který vystoupí v 9.50 s přednáškou na téma Lotus Workplace Strategy. Následuje nabitý program rozdělený do několika souběžných sekcí.

Účastníte se konference?
Podle našich informací se konference účastní jedinná česká firma AdHoc Ivana Petrůva a to v roli vystavovatele v rámci doprovodného programu. Nejzajímavější na této aktivitě je její cena. Nebudeme-li počítat cestu, ubytování a diety, je cena srovnatelná s cenou, kterou zaplatili partneři za pultík na českém Lotus Symposiu. V poměru cena/výkon tak účast na německé konferenci vede o několik délek.


Emil Čelustka