světNotes.cz

madicon RSS Reader
Novinky
24.06.2004 - Emil Čelustka

V jednoduchosti je síla a tahle aplikace je jednoduchá a účinná. Stáhnete si ji z webu, rozbalíte do datového adresáře dle vaší volby, otevřete databázi z prostředí Lotus Notes a můžete začít. Databáze je naplněna RSS feedy od autora, zbývá dodat pouze http://rss.svetNotes.cz :-)Němčiny se nemusíte bát, interface je anglický. Aplikace běží na R6 a může pracovat jak na Notes klientovi, tak na Domino serveru. V obou případech agent v nastavitelných časových intervalech sbírá data ze všech definovaných RSS feedů a doplňuje záznamy do databáze. Příjemné na této čtečce je její nezávislost na microsoftích technologiích a možnost umístit ji jako společnou databázi na server a využívat ji pro celou firmu - omezí se tím načítání dat na X pracovních stanic, což při větších počtech uživatelů nemusí být zanedbatelná úspora.

Jak je ale vidět z velkého obrázku (klikněte si na malý obrázek), autor nepoužívá mezinárodní znakové sady a tak dochází k rozpadu češtiny. Na tuto možnost sice pamatoval funkcí Replacement, kde je podle popisu možné nastavit si replace jednotlivých znaků v RSS feedu, ale přijde mi to jako hodně zpátečnické řešení. Navíc většina uživatelů se s tím dnes rozhodně nebude takto trápit...


Jak je to s licencí a cenou?

Aplikace je volně ke stažení a můžete ji po dobu 30 dnů bezplatně testovat. Použití po 30 dnech vyžaduje zakoupení licence v ceně 25 EUR. Autor větší nákupy cenově zvýhodňuje a tak druhá licence je již za 23,75 EUR, 5 licencí za 112,50 EUR (jedna za 22,5 EUR) a 10 licencí za 212,50 EUR (jedna za 21,5 EUR). Ceny za větší počty licencí jsou na vyžádání.

Stránky autora jsou na adrese http://www.madicon.de a pokud se vám nechce je procházet, můžete si aplikaci stáhnout přímo zde.