světNotes.cz

RSS zdroje – aneb kde hledat informace o LN
Novinky
18.11.2004 - Martin Humpolec

Prvním v abecedě je server, který neaktualizuje každý den, ale o to zajímavější tipy na něm jsou – Breaking Par. Najdete zde opravdu jenom tipy jak vyřešit příslušný problém, z těch posledních zajímavých jmenujme třeba prohození obsahu dvou RTF polí.

CAB Blog – sleduje informace ze světa LN, odkazuje na tipy na jiných serverech a informuje o zajímavých známých chybách a to celé prošpikované spoustou privátních informací a článků na jiná témata.

Codestore – jak již název napovídá server plný užitečného kódu a jiných informací. Aktualizace takřka každý den, nevýhodou je fakt, že v RSS kanálu jsou dostupné pouze názvy článků a člověk tedy musí otevřít ten webový prohlížeč.

Ed Brill je známý blogger IBM, který bloguje jak na místech oficiálních tak soukromých. Zatímco předchozí servery byly zaměřeny spíše na vývojáře a administrátory, Ed se věnuje spíše manažerům a poskytuje odkazy na nejrůznější srovnání s ostatními produkty, informace o konferencích a další články – žádné zajímavé tipy, které usnadní práci.

Nadšenec do Websphere a Workplace, člověk který si programuje vlastní SMTP listenery a občas zabrousí řádně hluboko do znalostních hlubin – Erwin van Hunen,

Propojení světa Lotusu a Microsoftu je jedním z koníčků Garyho. Gary je zároveň i jedním z mála, kteří již v této době píší články o R7.

SvětNotes v agličtině – tím je LNDCentral. Nachytali jsme ho ovšem zjevně v začátcích – článků přibývá poskrovnu a díky tomu ho člověk proběhne opravdu rychle.

Kdo se prokouše u Thomase přes množství recenzí nejrůznějších knížek ten bude nadšen úrovní příspěvků o našem tématu – jeden z mála serverů, na který je hojně odkazováno a jehož tipy jsou perličkami na dortu.

IBM chybět nemůže – i ona se chytla technologie RSS a postupně rozvíjí jeden kanál za druhým. První z nich je IBM Lotus Support Services – obsah Lotus Knowledge Base, jednoho z nejlepších zdrojů na řešení problémů s LN. Druhým zdrojem jsou potom redbooky – kdo má neustále sledovat co nového vydávají? Zajímavé je, že každý den je zde okolo sedmi příspěvků – tým autorů zjevně píše o stošest.