světNotes.cz

Novinky v diskusích světNotes.cz
Novinky
15.01.2008 - Emil Čelustka

Registrace uživatelů

Hlavní novinkou je dnes spuštěná registrace uživatelů diskusního fóra světNotes.cz. Nebojte se, registrace není podmínkou pro účast v diskusích v dosavadním rozsahu. Na registraci a přihlášení je ale vázána větší část nových funkcí. Domnívám se, že registraci samotnou není potřeba nějak popisovat - zvládne ji každý. Podobně jako v případě Newsletteru je i zde rutina na ověření platné emailové adresy. Po ověření se váš nový účet aktivuje a můžete začít využívat s ním spjatých výhod.Přiložení souboru k diskusnímu příspěvku
Přiložit soubor mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Přiložený soubor se zobrazuje jako ikona viditelná pro všechny, ale prohlížet a stahovat přiložený soubor mohou jen přihlášení uživatelé. Šlo nám hlavně o možnost pro vývojáře vkládat části kódu jednoduchým způsobem, který si dokáže podržet i formát. S ohledem na možnosti serveru je maximální velikost přikládaného souboru omezena na 100 kB.

Hodnocení registrovaného uživatele
Registrovaným uživatelům systém počítá počet vložených dotazů a diskusních příspěvků a na základě jejich aktivity pak zobrazuje hvězdičky. Získat jich můžete maximálně 7 za 20/50/100/200/400/700/1000 příspěvků.

Fotografie uživatele
Registrovaní uživatelé mohou svůj profil doplnit o fotografii/ikonu ve velikosti max. 100x75 px ve formátu GIF. Tato pak je zobrazována u každého příspěvku pod jménem autora všem čtenářům serveru.

ICQ kontakt
V profilu můžete vyplnit číslo vašeho ICQ účtu. S ohledem na ochranu těchto údajů je číslo zobrazováno pouze ostatním registrovaným uživatelům, nikoli všem čtenářům.


Pohledy pro registrované uživatele

Registrovaní a přihlášení uživatelé mají možnost využívat 5 nových pohledů na diskusní databázi. Jsou to:
- Poslední příspěvky - přes všechny diskusní skupiny.
- Dotazy dle data - pohled řazený dle data a času zadání základního dotazu, nikoli podle data a času posledního diskusního příspěvku.
- Zatím bez reakce - dotazy, na které dosud nikdo nereagoval vložením diskusního příspěvku.
- Moje dotazy - přehled vámi vložených dotazů (založených diskusních vláken).
- Moje příspěvky - přehled dotazů, pod kterými jste se zapojili do diskuse.
Drobné designové změny pro všechny

Tato skupina změn je dostupná pro všechny uživatele a většinu z nich jste mohli vidět/používat na webu světNotes.cz již koncem loňského roku. Jejich výčet následuje.


URL přispěvovatele
Domácí stránku přispěvovatele jsme z důvodu úspory místa změnili z textové podoby na grafickou a navázali je na ikonu.

Náhrada vložených URL
Rozhodli jsme se k její implementaci především z důvodu dlouhých URL, která bořila design stránky. Nová funkce nahradí vámi vložené URL textem link1, případně link2 atd. s vámi zadaným odkazem. Aby vše fungovalo jak má, doporučujeme vkládat URL na nový řádek a před i po vloženém URL vynechat jeden řádek nebo vložit alespoň mezeru.

Stránkování
Příspěvků v databázi je opravdu hodně a tak bylo nezbytné zamezit zotrazování 5ti a více řádků s čísly stránek. Nový způsob zobrazení a výběru požadované stránky se za všech okolností vejde na jeden řádek.

Link na ID příspěvku
Doplnili jsme na ID příspěvku link, který je možné přes pravé tlačítko myši zkopírovat a použít jako odkaz do nově vkládaného diskusního příspěvku.


Věříme, že se vám nové funkce budou líbit. Za jejich realizaci děkuji Radoslavovi.