světNotes.cz

Nový produkt - Lotus Domino Messaging Express
Novinky
16.06.2004 - Emil Čelustka

IBM tak kopíruje svou standardní produktovou řadu serverů Domino, které jsou k dispozici ve verzích Messaging, Enterprise/Collaboration a Utility. Protože ale jména produktů se průběžně mění, je snadno zapamatovatelnou pomůckou následující schéma:Konkurenční důvody

Osobně si myslím, že podstatně silnějším argumentem než jen doplnění produktové linie, jsou konkurenční důvody. IBM serverem Domino Messaging Express staví cenově i funkčně velice zajímavou alternativu k Microsoft Exchange. Malé společnosti do 25 uživatelů již dnes mohou volit Lotus Domino Collaboration Express. Pokud však nepotřebují groupwarovou funkcionalitu a vystačí si pouze s poštou, znamená pro ně nový Lotus Domino Messaging Express cenově ještě výhodnější variantu. IBM to ostatně silně podporuje tzv. konkurenčním upgrade, kdy je možné Lotus Domino Messaging Express získat za pouhých 48 USD za uživatele.


Cena US
Konkurent upgrade US
Cena EU
Konkurent upgrade EU
Messaging Express
96,00 USD
48,00 USD
97,37 EUR
48,68 EUR
Collaboration Express
133,00 USD
99,75 USD
135,00 EUR
101 EUR
Utility Server Express
2.500,00 USD
- - -
2.536,00 EUR
- - -

Doplněno: podařilo se získat platné ceny v eurech.


Uchytí se?

V době, kdy stále více firem na vlastní kůži pociťuje důsledky nedostatečného zabezpečení produktů Microsoft, stojí Domino Messaging Express rozhodně za zvážení. Dosud neregistrujeme jedinný vir, který by napadal poštovního klienta Lotus Notes či který by byl schopen napadnout Lotus Domino server jiným než DoS útokem. Dokonce i když se vir dostane poštou na klientský počítač a je uživatelem nevědomky spuštěn, nejsou následky nijak dramatické - bývá napaden pouze mailsystém zabudovaný ve Windows, nikoli Lotus Notes. Tyto argumenty společně s možností provozovat Domino server na operačním systému Linux výrazně zvyšují bezpečnost firmy a snižují ztráty a výpadky způsobené viry.

Nejsou právě toto ty nejlepší prodejní argumenty?