světNotes.cz

IBM Lotus Workplace 2.0 - oficiální uvedení na trh
Novinky
27.04.2004 - Emil Čelustka

Série startuje 11. května 2004 semináři v New Yorku, Chicagu a Stockholmu. 13. května následují semináře v Torontu, Paříži a Helsinkách. 18. května pak v San Franciscu, 19. května v Copenhagenu, 20. května v Atlantě a 25. května v Olso. Následuje 11 seminářů pořádaných business partnery v Německu. Postupně to budou semináře v Hamburku, Führtu, Hannoveru, Lipsku, Frankfurtu, Kolíně, Mnichově, Stuttgartu, Mainzi a Düsseldorfu. Pokud vám jedno město chybí, počítáte správně - v Mnichově se seminář bude konat dvakrát.

Zastoupena je tedy většina hlavních trhů IBM - Spojené státy, Kanada, severské země (Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko), Francie a prostřednictvím partnerů Německo. Z bohatých zemí s vyšší penetrací produktů Lotus Notes/Domino chybí pouze Spojené království a možná i Itálie. Ostatní země jsou z pohledu centrály IBM zcela nezajímavé a těžko očekávat, že by se objevily v přehledu akcí.


Co k tomu dodat?

Nezbývá, než zamáčknout slzu v oku. Z Wokrplace IBM doslova šílí, zatímco pro zákazníky podstatně významnější událost uvedení Notes/Domino 6.5 se nedočkala prakticky žádné publicity. Ostatně jsem o tom psal již v článku Notes/Domino R6.5 na trh oficiálně uvedeny nebudou?. Uvidíme, jak to bude s R7.

Otázkou také je, co se k uvedení Workplace 2.0 chystá u nás. Seminář IBM - Portál jako Dynamic Workplace se totiž s ohledem na zpoždění Workplace 2.0 konal příliš brzy a akce k uvedení dvojky na trh nebyla dosud oznámena ani IBM, ani žádným z partnerů.