světNotes.cz

Jak bude vypadat email zítřka?
Novinky
05.12.2003 - Emil Čelustka

Na první pohled se nejedná o převratná zjištění. Tým výzkumníků vyzkoumal požadavky uživatelů na funkce, z nichž některé jsou již dnes implementovány například v OpenNTF Mailu. O účinnosti jiných by bylo možné s úspěchem polemizovat. Mezi spoustou zjištění a návrhů na řešení jsou ale i takové, které nás v redakci zaujaly a které vypadají použitelně, prakticky a veskrze rozumně. Jsou to funkce, které vám okamžitě padnou do oka, funkce,které si od toho okamžiku přejete mít. A to je dobře, protože to je ta nejlepší prodejní motivace.


Threads

Průběh/vlákno diskuze je jedním z každodenních problémů. Vizualizace průběhu diskuze je velmi žádanou pomůckou. A právě zde výzkum přinesl asi ty nejzajímavější nápady.
Takový pop-up je skoro jako sen :-) A muj kolega okamžitě začal spekulovat, zda by se takové okno nedalo vytvořit již dnes, se stávajícími prostředky. Podle mě jde ale především o vynikající nový nápad, který se dozajista uplatní.Dalším skvělým nápadem se zdá být vizualizace průběhu diskuze. Tým výzkumníků je zobrazuje jako součást hlavičky mailu. I když jde o nápad malinko starší, je zde velká naděje na jeho uplatnění v praxi.


ReMail

Celý materiál, publikovaný na microsite ReMail stojí za pozornost. Ukazuje totiž cestu, kterou se budou ubírat vývojáři Lotus Software v nejbližších měsících a možná i letech. Na této stránce si můžete stáhnout tzv. Technical Paper, shrnutí výsledků výzkumu ve formátu PDF.

Všichni vědí, že R6 v uživatelských funkcích mailu vlastně jen dotahovala náskok konkurence. To by se mohlo změnit. Co možná nejrychlejší aplikace výsledků této studie by mohla IBM posunout konečne zase jednou před dlouho pronásledovaný Microsoft.