světNotes.cz

Oficiální katalog Business Partnerů IBM Software 2004
Novinky
25.02.2004 - Emil Čelustka

A přece to jde. Jen se tento týden již podruhé podíváme do sousedního Německa. Nejenže tam mají řádově větší trh s produkty Lotus, funkční klub uživatelů DNUG a jako na běžícím pásu pořádají konference, na které jezdí významní hosté z vedení IBM Lotus. Navíc ještě vydávají Der offizielle IBM Software Business Partner Katalog 2004.Katalog vydává WIN-Verlag GmbH & Co. KG, vydavatel Notes Magazínu. Objednat si ho můžete za 59,90 € + 3 € poštovné a balení. O ceně poštovného mimo Německo se v objednávce nehovoří a tak bude dobré počítat s případně vyšší cenou. A nebo raději využiteje On-line verze katalogu? :-)


A jaká je situace u nás?

Asi ji všichni známe. Seznam několika vybraných firem se na české stránce IBM (kdo by nevěděl, české stránky o produktech Lotus neexistují) se poměrně nelogicky skrývá pod volbou: "Zdroje pro: IBM Business Partners". Těžko se dá očekávat, že by ho tam někdo našel. Snad jen pracovníci Business Partnerů, kteří by zde nezkušeně mohli pátrat po informacích pro spolupracující firmy. V katalogu uvedené společnosti jsou rozděleny do zákazníkům nic neříkajících kategorií Premier, Advanced a Member Level bez udání produktové specializace.

Druhou volbou je katalog Business Partnerů, na který se odkazuje titulní stránka Lotus.com. Vyhledávání v tomto katalogu dostalo poměrně nedávno nový kabát a od té doby funguje pouze v prohlížeči MS IE. Pracovníci konkurenčního Microsoftu se nutně musejí veselit, když uživatelé Opery skřípou zuby nad řádky chybových hlášení...

Poslední volbou je Katalog firem světNotes.cz. Kritéria, která jsme zvolili, by měla pomoci především vám, koncovým uživatelům. Neomezujeme se jen na certifikované partnery, možnost v našem katalogu má každá firma, která nabízí produkty a služby související s produkty Lotus Notes/Domino. Ani tento katalog ale není ideální, trpí především setrvalým nezájmem některých firem na vlastní propagaci. Potěší snad jen to, že i na tomto poli se věci pomalu mění.

Pustí se někdy někdo do českého tištěného katalogu?