světNotes.cz

Změny ve vedení IBM
Novinky
10.01.2003 - Emil Čelustka

Začneme pro nás trošku vzdálenější, zatím pouze plánovanou změnou. Al Zollar bude nahrazen 46 letým Ambujem Goyalem, který dosud působil na pozici generálního ředitele Solutions and Strategy divize. Na této pozici byl odpovědný za softwarovou strategii IBM a integraci WebSphere. Zollar, který na pozici generálního ředitele Lotus Software strávil tři roky, přechází do pozice generálního ředitele iSeries server group.

Druhá změna se nás dotýká pravděpodobně podstatně víc. Miroslav Majoroš, který zastával funkci generálního ředitele IBM Česká republika, odešel na pozici prezidenta Slovenských telekomunikácií. Podle včerejší tiskové zprávy IBM ho na pozici generálního ředitele IBM Česká republika nahradí dosavadní obchodní ředitel Aleš Bartůněk. 41 letý Aleš Bartůněk pracoval mj. jako obchodní zástupce INFORMIX Software, obchodní a marketingový ředitel českého zastoupení BULL. Ve společnosti IBM pracuje na pozici obchodního ředitele od roku 1998.

A další změny v IBM se jen hrnou. Od ledna 2003 dochází k organizačním změnám na úrovni regionu. Vzniká nová organizační jednotka IBM Central Europe, která je součástí regionu IBM Central & Eastern Europe/Middle East/Africa. Vedením nové jednotky v pozici generálního ředitele byl pověřen Detlev Golke, dosavadní Project Executive IBM CEMA. Ve své nové funkci bude zodpovědný za obchodní rozvoj České republiky, Slovenské republiky, Polska a Maďarska.

Nezbývá než doufat, že všechny tyto změny jsou změny k lepšímu :-)