světNotes.cz

Lotus Starter Packs opět na scéně
Novinky
27.12.2002 - Emil Čelustka

Od 21. února 2003 si můžete objednat celkem 4 různé varianty cenově zvýhodněných balíčků - Starter Packs. Každý z balíčků obsahuje 1 Lotus Domino server (Messaging nebo Enterprise) a 10 klientů (Messaging a Collaboration v provedení Notes nebo iNotes). Všechny části níže uvedených balíčků jsou s ročním Maintenance.

IBM Lotus iNotes Starter Pack for Messaging
Obsahuje 1x Domino Messaging Server a 10 x iNotes Messaging klient za cenu 1.108 EUR, běžná cena 1.532 EUR.

IBM Lotus Notes Starter Pack for Messaging
Obsahuje 1x Domino Messaging Server a 10 x Notes Messaging klient za cenu 1.330 EUR, běžná cena 1.770 EUR.

IBM Lotus iNotes Starter Pack for Collaboration
Obsahuje 1x Domino Enterprise Server a 10 x iNotes Collaboration klient za cenu 2.551 EUR, běžná cena 3.396 EUR.

IBM Lotus Notes Starter Pack for Collaboration
Obsahuje 1x Domino Enterprise Server a 10 x Notes Collaboration klient za cenu 2.773 EUR, běžná cena 3.631 EUR.

Všechny nabízené varianty jsou tedy výhodnější než při běžné objednávce.

Bude staronová myšlenka Starter Packů úspěšná? To ukáže především čas a prodejní statistiky. Není to ale tak dávno, co prakticky ke každému IBM serveru byl přibalen Lotus Starter Pack v prakticky stejném složení (1 server a 10 klientů) zcela zdarma. V extrémních případech pak cena zdarma přibaleného SW přesahovala cenu nejlevnějších modelů HW. Ve většině případů však cenné licence zůstaly ležet na dně krabice, protože marketing IBM nebyl schopen zákazníkům ani vysvětlit, co že to vlastně dostali. Natož aby v nich vzbudil zvědavost s Lotus produkty nainstalovat a vyzkoušet.

A přestože zpráva IBM o tom taktně mlčí, v cenovém konfigurátoru jsem objevil, že Starter Pack by měl být dostupný i ve verzi s 2 letým Maintenance a dokonce i v provedení After Licence. Poslední zmíněná varianta je zajímavá pro všechny majitele výše zmíněných starších Starter Packů, které je tak možné zaktualizovat za opravdu výborných cenových podmínek.

Všimněte si také, že poprvé se v oficiálních materiálech objevuje označení IBM Lotus Notes... Že by IBM začínala bojovat se setrvačností podvědomí milionů stávajících uživatelů, pro které jsou Notes stále produkty Lotus Software Development nebo dokonce vývojářů IRIS Associates?