světNotes.cz

Doména Lotus.cz opět nepřístupná
Novinky
25.05.2004 - Emil Čelustka

O dosavadním vývoji okolo domény Lotus.cz jsem informoval ve článcích Jak je to s doménou Lotus.cz? a IBM už zase vlastní doménu Lotus.cz. Pokud si dnes do svého prohlížeče napíšete www.lotus.cz, patrně poněkud překvapení skončíte na http://www.ibm.com/us/.

Důvodem je snad již poslední fáze převodu doménového jména Lotus.cz pod křídla IBM. Po dohodě s dosavadním vlastníkem, Tomášem Součkem, změnila doména vlastníka, ale ne technického správce a byla provozována z DNS serverů společnosti Data Intertech z Name Serverů ns.intertech.cz a domino.intertech.cz. Ostatně tyto záznamy na name serverech společnosti Data Intertech stále jsou.

12. května 2004 byl do databáze CZ.NIC zanesen nový technický správce (TECH-C) s názvem IBMTECH. První následující změnou se stala změna Name Serverů na ns.watson.ibm.com a ns.almaden.ibm.com. Ztratilo se tak přesměrování vytvořené na serverch intertech a stránky českého Lotusu opět zmizely z Internetu. Nezbývá než doufat, že tento stav nebude trvalý a že záslužná práce iniciativních autorů stránek Lotus v češtině nepřijde vniveč.