světNotes.cz

Move2Lotus
Novinky
04.06.2003 - Emil Čelustka

Marketingové oddělení IBM připravilo soubor argumentů a pobídek, který zabalilo do programu s líbivým názvem Move2Lotus. Move2Lotus program má za úkol přesvědčit váhající zákazníky k migraci z konkurečního software na platformu IBM Lotus Notes/Domino. Program je postaven na argumentech studie Radicati Group, o které jsme psali v článku Který messaging je nejlevnější? Lotus!. Studie dala IBM do ruky tolik potřebné finanční argumenty pro představitele managementu společností, kteří se málokdy zajímají o technické přednosti té které platformy.

Do programu se zapojila i velmi aktivní společnost Sun Microsystems, nabídkou pro zákazníky vlastnící servery Sun společně s operačním systémem Solaris. Další motivační nabídkou je Move2Lotus IBM e-server offer. Nabídka je pro zákazníky, kteří migrují z non-Lotus produktů pořízených před 1. lednem 2003, případně pro zákazníky, kteří používají Lotus Domino server na non-IBM serveru a rádi by přešli na IBM server. V rámci těchto programů můžete získat slevu až 27% z pořizovací ceny software, což je rozhodně zajímavé.


Naše hodnocení

Konečně sympatická iniciativa z dílny IBM. Přetahování zákazníků konkurence je poměrně starý nápad, nové na tom je, že se do něčeho takového pouští oficiálně i marketingové oddělení IBM a začíná propagovat možnost slev při migraci. Slevy byly v rámci Passport Advantage dostupné již hodně dlouho, problémem ale byla neznalost zákazníků, kteří o této finančně výhodné možnosti nevěděli.

Ale abychom jen nechválili, nebyla by to IBM, kdyby na věci nebylo alespoň jedno ale... Zařazení iniciativy na cestu:

Software  >  Lotus  >  What we sell  >  Messaging & collaboration  >  

rozhodně není výhrou. Otázka je, zda tuto iniciativu tak hluboko vnořenou do gigantického webu IBM, zákazníci mají šanci najít. Druhým, typicky českým problémem je, že o programu Move2Lotus se nikde nepíše, program se nepropaguje, neobjevil se v jediném mailingu od PR agentury IBM, nevyšla žádná tisková zpráva. Copak program není pro české zákazníky zajímavý? Copak by se jim sleva při migraci nehodila?