světNotes.cz

INVEX ve znamení profesionálů, odborných konferencí a businessu
Novinky
22.02.2005 - Redakce

Veletrh Invex je letos určen výhradně profesionálům z oblasti informačních a komunikačních technologií, zájemcům o specializované produkty, služby a řešení. Zaměření na odbornou veřejnost potvrzuje i zvýšený důraz na konference, prezentace produktů, služeb a řešení a další "doprovodné" akce určené odbornému publiku. Konferenční program se bude jako speciální forma účasti odehrávat pod souhrnným označením "Conferences & Events". Jeho konání pořadatelé plánují koncentrovat do sálů Kongresového centra a Rotundy brněnského Výstaviště.

Vedle tradičních konferencí zaměřených na elektronické komunikace, digitální televizi nebo informační bezpečnost se pro letošek připravují nové významné konferenční projekty na aktuální téma e-governmentu se zaměřením na úspěšné aplikace IT ve státní správě a samosprávě, a přehlídka nejlepších projektů aplikovaných ICT technologií v podnikové praxi. Zcela novým je na veletrhu projekt pro přímé setkávání oboru ICT s představiteli veřejné správy a samosprávy, nazvaný "Den měst a obcí". "Očekáváme, že to přinese řadu námětů pro zkvalitnění práce ´elektronického úřadu´ a tedy i zjednodušení komunikace při vyřizování agendy občanů, zejména na úrovni municipalit," uvedl tiskový mluvčí veletrhu Petr Ondrášek.

Novinkou letošního veletrhu INVEX bude speciální projekt pro groupware Lotus Notes, který představí možnosti této platformy na široké škále řešení a různých ukázek praktického užití včetně jeho softwarových nadstaveb. Nejlepší řešení vybere a ocení odborná porota. "Invex rozhodně nemusí být pouze imageovou záležitostí, protože nabízí řadu nových, nízkonákladových možností účasti, a díky tomu se stává pragmatickou a užitečnou investicí zejména pro segment malých a středních firem," podotkl Ondrášek.

Důležitým tématem veletrhu INVEX budou v letošním roce podnikové systémy. Sekci zaměřenou na CRM/ERP doprovodí odborné přednášky přímo v pavilonu V, který k tomuto oboru tradičně náleží. Představí se podnikové systémy jak pro velké podniky, tak pro firmy o několika málo zaměstnancích. Projekt je podle prvních ohlasů perspektivní také s ohledem na akvizici nových zahraničních vystavovatelů. "Věřím, že díky nové podobě veletrhu, zpřehlednění možností zapojení do konferenční části a jasné profilaci tématických celků se mimo jiné otevírá prostor pro větší účast zahraničních firem, pro které je taková možnost mnohdy organizačně zajímavější," dodal Ondrášek.

Spektrum možností účasti na veletrhu INVEX obohacuje i část s registrovaným vstupem nazvaná "Business Hall" (pavilon G). V této "business sekci" se Invex i v letošním roce stane klíčovým místem pro nerušená obchodní jednání, osobní schůzky s klienty či prezentace velkých řešení pro firemní partnery a potenciální podnikové zákazníky.

Značný potenciál slibuje také projekt s názvem "Reseller Forum", který bude soustřeďovat nabídky pro prodejní kanál IT komodit a spotřební elektroniky. Rovněž tato část veletrhu bude přístupná jen registrovaným návštěvníkům.

Souběžně s veletrhem INVEX, který se podle pronajaté plochy (30.000 m2) i počtu návštěvníků (130 tisíc) stal největším ICT veletrhem v nových členských zemích EU, bude probíhat na brněnském Výstavišti i Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX, jenž odráží snahu organizátorů poskytnout maximální prostor a podporu jak vystavovatelům spotřební elektroniky a digitální zábavy, tak jejich koncovým zákazníkům.