světNotes.cz

IBM kupuje jednu firmu za druhou
Novinky
06.04.2004 - Emil Čelustka

Původně jsem chtěl psát o neuvěřitelně vysokém nákupním tempu. Pak jsem ale při bližším čtení narazil na věc neméně zajímavou. Tiskovou zprávu následujícího znění:

IBM oznamuje dohodu o akvizici společnosti Trigo Technologies

Akvizice rozšíří portfolio softwaru IBM o middleware pro správu produktových informací

Společnost IBM oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici všech akcií společnosti Trigo Technologies, Inc., což je přední poskytovatel middlewaru pro správu produktových informací. Trigo Technologies je soukromá společnost se sídlem v Brisbane v Kalifornii. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Middleware společnosti Trigo pro správu produktových informací umožňuje firmám integrovat a centrálně spravovat zevrubné informace o produktech, které obvykle bývají rozptýlené na mnoha místech v podniku a dodavatelském řetězci. Middleware Trigo také propojuje informace o produktech s obchodními podmínkami, například údaji o ceně, a synchronizuje tyto informace interně s ostatními podnikovými systémy a externě s obchodními partnery.

"Jsem nadšený, že se Trigo stává součástí rodiny IBM. Je to důležitý milník v naší strategii dodávání prvotřídní technologie a zároveň je to výborná zpráva pro naše zákazníky, zaměstnance, partnery i celý trh nástrojů pro správu produktových informací," řekl Tom Reilly, generální ředitel společnosti Trigo.

Akvizice podléhá obvyklým podmínkám uzavření včetně schválení regulačních úřadů. Obě společnosti očekávají, že transakce bude uzavřena ve druhém čtvrtletí roku 2004.,

totiž IBM vydala 9. března 2004 a její česká verze zpracovaná agenturou Mmd byla rozesílána o téměř měsíc později. Pro jistotu bez data v textu zprávy. I když se snažím, nechápu, proč překlad několikařádkové tiskové zprávy trvá tandemu IBM - Mmd 4 týdny.

Hezká je i patička zprávy, která svědčí o poměrně čilé mailové výměně - celkem 12 dodatků antivirového systému AVG s různými verzemi virové databáze, některé z nich až 6 měsíců staré...


Další nákup

Při hledání správného data vydání k předchozí tiskové zprávě jsem narazil na další tiskovou zprávu vydanou 1. dubna 2004, která by podle propočtů měla k nám do redakce v české verzi dorazit koncem dubna či začátkem května. :-)

IBM potvrdila akvizici Candle Corporation. Dovolím si volný překlad: Candle nabízí širokou sadu řešení pomáhajících zákazníkům vyvíjet, rozvinout a spravovat jejich podnikovou infrastrukturu. Nabídka společnosti pomáhá optimalizovat datová centra a aplikační infrastrukturu.

Celé znění tiskové zprávy najdete zde. Každopádně IBM je při chuti a vše nasvědčuje tomu, že si své cíle vybírá opradu pečlivě.