světNotes.cz

Od září bude Domino server v licenci per-user !!!
Novinky
08.08.2003 - Emil Čelustka

Konečně! Takto jednoduše se dají shrnout všechny pocity z ohlášení, nad kterým se musí zaradovat každý IBM partner. Konečně budeme mít šanci uspět v malých firmách, které svými produkty roky doslova válcoval konkurenční Microsoft. Konečně nebudeme muset vysvětlovat, proč mají za SW pro 5 uživatelů zaplatit mnohem více než za produkty konkurence. Konečně nám IBM dává jeden z nejdůležitějších prodejních argumentů - zajímavou cenu. Začnou produkty Lotus konečně kupovat i lidé, které se nepodařilo přesvědčit a nadchnout pro špičkovou softwarovou platformu? To jako vždy ukáže čas.

Licence Lotus Domino Collaboration Express Server bude k dispozici za 121 EUR za jednoho uživatele. Výhodnost nákupu této licence se pro běžné uživatele, kteří nepotřebují Websphere Application Server, láme na 25 uživatelích, v případě dvouprocesorového serveru na 50 uživatelích a tak dále. "Konkurenční" Lotus Domino Enterprice Server je totiž licencován na procesor a stojí 3.006 EUR.

Další novinkou je Domino Collaboration Utility Express, která bude dostupná za přijatelých 5.071 EUR (v porovnání s cenou za Domino Utility Server s cenou 15.282 EUR).

České verze uvedených produktů mají být k dispozici v průběhu 4. čtvrtletí.