světNotes.cz

Maintenance Release 6.5.1
Novinky
17.02.2004 - Emil Čelustka

S publikováním této zprávy pokaždé čekám, až se v databázi Notes/Domino Fix List Database objeví stav Web Posting a (pokud se pracovníkům IBM zadaří), tak i link na kterém jsou soubory s update k dispozici. Databáze již více než týden zobrazuje Replication or Save Conflict, ale nikomu to zatím nepřišlo divné.

Pikantní na tomto vydání je především její chybné zařazení v download databázi označované nesprávně jako Trials and Betas, přestože obsahuje ponejvíce právě diskutované updaty. Další drobnou vadou je link, který vede na řazení podle jména, které jako první zobrazuje update na verzi 5.0.8. Ani změna řazení podle data a omezení na Windows XP vás ale k cíli nedovede. Narozdíl od ostatních je totiž update na 6.5.1 zařazen pouze do skupiny Windows NT.

6.5.1 je k dispozici ve verzi client a server a narozdíl od pracovníků IBM uvádím linky, které vás dovedou k cíli. Počet změn, vylepšení a záplat v této verzi je 484 a jejich seznam najdete zde.


Jak to bude s 5.0.13?

Ve článku Verzi 5.0.13 hází IBM přes palubu, publikovaném 4. července 2003, jsem psal o překvapivé zprávě, že tato verze byla odložena z června 2003 na únor 2004. Tipnu si ale, že ani tento termín nebude dodržen. Podle Notes/Domino Fix List Database se totiž nachází ve stavu Code Freeze a zkušenosti ukazují, že odtud je cesta do stavu Web Posting ještě velmi dlouhá.

Jen optimista by čekal, že IBM bude v případě oprav nejstarší udržované verze spěchat. Potřebuje totiž zákazníky donutit k přechodu na vyšší verze.