světNotes.cz

Co dělat když se vám rozejdou Unread Marks
Novinky
17.05.2004 - Emil Čelustka

V tomto článku se nebudu zabývat teorií, ostatně podrobný popis jak to funguje nám všem slíbil Miro Uhlár na diskuzním fóru. Já věřím, že svůj slib co nevidět dodrží (ahoj Miro! :-)). My se podíváme, jak odstranit příčinu a hned poté i následky změny.


Odstranění příčiny

V Properties databáze od verze 6.0.3 a 6.5 přibyla nová položka, která má podstatný vliv na fungování Unread Marks. Pokud podobně jako já ve své poštovní schránce pomocí této funkce nahrazujete absenci Follow Up nebo ještě lépe Handled, asi jste se dostali do poměrně nepříjemné situace.

Jděte do Properties databázena poslední záložku kde se nachází nové nastavení Replicate unread marks.


Pokud jste provedli upgrade z předchozí verze na 6.0.3 nebo 6.5 a vyšší, máte nastavení Replicate unread marks na Never. Zvolte Clustered servers only nebo All server.


Odstranění následků

Pokud se vaše Unread Mark již rozešly, nezoufejte. Situace se dá poměrně dobře zachránit. Jako na spoustu ostatních věcí i na tohle autoři pamatovali. Jen umístění a podmínky pro vyvolání potřebné funkce se nějak nelogicky zatoulaly...

Doporučuji vytvořit si na Workspace novou stranu (Page). Na tuto stránku si pomocí myši přeneste ikonu požadované databáze. Kliknutím pravým tlačítkem myši do volného prostoru na stránce Workspace pak vyvoláte lokální menu a vypnete si Stack Replica Icons.


Výsledek by měl vypadat přibližně takto. Následuje opakované vybrání ikon databáze umístěné na různých serverech a volba do tohoto okamžiku neviditelné funkce z menu Edit/Unread Marks/Exchange Unread Marks.


Po dokončení celého procesu je potřeba znovu zapnout Stack Replica Icons (pokud tuto funkci používáte) a vrátit ikonu právě "vyléčené" databáze na její původní místo a případně smazat prázdnou Page z Workspace.