světNotes.cz

DIGI TRADE uspořádal seminář "Lotus Notes/Domino 7 - skok vpřed?!"
Novinky
13.04.2005 - Redakce

"Očekávám, že se dozvím zajímavosti, které jsem neměl doposud čas zhlédnout a hlavně se těším na praktické ukázky v odpoledním bloku přednášek," uvedl IT Manager firmy Donath-Burson-Marsteller Josef Průša.

Seminář zahájil Martin Humpolec, vedoucí týmu vývoje Lotus společnosti DIGI TRADE: "Scházíme se zde po bezmála dvou letech, abychom vás upozornili na to, co nového přináší sedmá verze programu Lotus Notes, která je zatím k dispozici jen v beta provedeních. Ostrá verze bude na trhu nejdříve v září letošního roku." Po něm se ujal slova Lotus Brand Leader IBM René Zahradník, který v krátkosti zrekapituloval přednosti programů Lotus a připomněl, že se dělí do třech rodin: Workplace, což jsou konkrétní aplikace pro spolupráci lidí, dále je to Websphere Portal, které integruje produkty ze serverovny a nakonec rodina aplikací Lotus/Notes Domino, již uživatelům přinášejí hojnost funkcí. "U programu Domino 7.0 jsme se soustředili zejména na snížení celkových nákladů informačního systému a zvyšování výkonu, na vylepšení messagingu, začlenili jsme DB2 jako alternativní uložiště dat a snažili jsme se rozšířit zabezpečení a podporu open direktory," upřesnil René Zahradník.

Poté opět přednášel Martin Humpolec, který konkrétně rozebral novinky pro uživatele. Další přednáška se zaobírala novinkami pro administrátory, po kávě se pokračovalo tématem Integrace dvou světů – Lotus Domino a DB2 a poté se o konkrétních inovacích dozvěděli také vývojáři. Po obědě se na pořad dostala obecenstvem nejočekávanější část semináře, a to příklady z praxe.

"Předpokládám, že ČEZ bude i nadále pokračovat v Lotus/Notes, ale zprávy o nových verzích byly doposud víceméně nic neříkající. Na tomto semináři získám víc podrobných informací, prakticky ukázaných a hlavně realisticky, bez obvyklých nadsázek výrobců," vysvětlil přínos přednášek správce aplikace společnosti ČEZdata Luboš Miškovský.

Generální ředitel DIGI TRADE Zdeněk Lukeš k tomu dodal: "Cítíme jako povinnost zákazníky informovat o novinkách, které jim mohou pomoci v rozvoji a strategii informačního systému a zároveň chceme účastníky přesvědčit o našich znalostech IBM technologií."

Podrobnosti ze světa nového produktu Lotus/Notes Domino 7.0 zprostředkovali posluchačům zaměstnanci společnosti DIGI TRADE, která patří k nejvýznamnějším domácím partnerům společnosti IBM. O tom svědčí také to, že DIGI TRADE byla v uplynulých dnech vyhodnocena jako Partner roku 2004. "Tento titul každoročně udělujeme partnerským společnostem za úroveň spolupráce, a to jak za jejich obchodní úspěchy, tak za přidanou hodnotu, kterou partner svým řešením přináší klientům, ale také společnosti IBM," vysvětlil Zdeněk Král, Client Relationship IBM.