DISKUSE
Jak omezit vkládání textu do textového pole z kláv... 
04.04.2024 13:55

HCL Domino na NAS QNAP (1)
20.02.2024 10:34

Vložení přílohy do dokumentu MS Word (3)
14.02.2024 20:54

Problěmy s diakritikou. (4)
06.02.2024 17:34

AI pomocnici 
15.01.2024 10:16

Export do pdf souboru (1)
12.01.2024 23:11

Agent přestává fungovat (1)
18.11.2023 06:42

RTF - Computed (2)
19.10.2023 13:00


ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

RSS čtečky pro Lotus Notes

Vytisknout článek

RSS sem, RSS tam, ale jak to všechno rozumně číst? Lotus Notes verze 8 přicházejí s integrovanou RSS čtečkou nicméně neexistuje na trhu něco lepšího, co bychom mohli využívat i nyní?


Jako první bychom měli zmínit čtečku, která bude součástí LN verze 8. Ta zdaleka není špatná, přestože by si několik vylepšení zasloužila, nicméně některé její vlastnosti jsou opravdu příjemné. Mezi ty opravdu příjemné patří fakt, že se nabízí v pravém panelu a je tak vždy po ruce. Nepříjemné na druhé straně je, že příspěvky se zobrazují pouze v malém okénku a když je člověk rozklikne na celé okno, tak se automaticky stahuje celá webová stránka, přestože text příspěvku může být celý lokálně. Na pohodlné čtení to tedy úplně není.
Madicon RSS Reader je produkt, který je na trhu již relativně dlouho a současně je jediný, za který je třeba platit. Nicméně za vydané peníze stojí, jeho uživatelské rozhraní patří subjektivně mezi ty lepší, umožňuje přidávat skupiny kanálů najednou pomocí OPML souboru a také umí definici kanálů do tohoto formátu exportovat. Přirozeně umožňuje nastavit různé časování stahování informací ze stránek a dokonce zvládá stahování kanálů chráněných hesly. Na vlastní příspěvky je poté možné nahlížet nejenom podle stránek (jako u nativní LN čtečky), ale také dle data nebo dle skupin, do kterých se dají kanály zařadit.

PAVONE NewsReader je zdarma pro soukromé použití a má velice hezké uživatelské rozhraní. Příjemné je, že součástí dodávky je předdefinovaný seznam kanálů (kupodivu anglických), takže člověk má rovnou připravené ty zajímavější stránky a nemusí hledat, co vše číst. Možnost snadno odeslat zajímavý příspěvek emailem nebo ho uložit do jiné databáze jsou šikovné drobnosti, které podporují sdílení zajímavých zdrojů. Když se to zkombinuje s Lotus Connections, které už vyšly, tak by to mohlo posunout skupinovou spolupráci na novou úroveň.

Steve Castledine si vyzkoušel vývoj vlastní čtečky a vyvinul ProjectDX Feed Reader. Jakkoliv ho již dále nevyvíjí (poslední verze je z roku 2005) tak aplikace je relativně snadno použitelná a chybí pouze drobnosti v uživatelském rozhraní, jako třeba náhledové okno na dokumenty či velké množství informací, které jsou u každého příspěvku uvedeny, takže jeho vlastní text se trochu ztrácí mezi tím množstvím.

Posledním, který se mi podařilo najít, je Studio Blog Reader vyvíjený v rámci OpenNTF projektu. Bohužel současná verze (1.1) je vhodná jenom k rozšíření seznamu odkazů na blogy zaměřené na Lotus Notes, protože stahování příspěvků nefunguje a patří mezi reportované chyby, pravděpodobně bez naděje na opravu. Také uživatelské rozhraní je relativně těžké na ovládání a třeba zadání nového kanálu je pro nezkušené uživatele během na dlouhou trať.

Možností, jak číst RSS kanály v Lotus Notes tedy několik existuje a je jen na vás, kterou aplikaci zvolit. Díky snadnosti vývoje v LN je také možné některé z produktů snadno upravit pro lepší využití napříč firmou a efektivně tak sdílet informace z různých zdrojů.

Autor: Martin Humpolec
Datum: 09.08.2007


Sdílet článek Seznam komentářů
 
Od
Téma
 Datum
Marek
RSS čtečka
29.10.2007 15:35

Související články:
» 

RSS pro diskuse

 (Události, 22.09.2004)

» 

madicon RSS Reader

 (Notes/Domino R6, 24.06.2004)